Kubki reklamowe z nadrukiem sublimacyjnym

Kubki reklamowe
Kubki reklamowe

Osoby zamawiające kubki dla swoich klientów czy pracowników bardzo często spotykają się z pojęciem nadruku sublimacyjnego. Co ono oznacza? W technice tej chodzi o działanie specjalnego tuszu do sublimacji, który za sprawą swoich cennych właściwości ma zdolność do parowania na skutek działania wysokiej temperatury oraz przenikania do warstwy poliestru, którą to pokrywa się dany gadżet reklamowy taki, jak chociażby kubek. Jakiego rodzaju elementy są niezbędne do wykonania takiego nadruku? Jakie są główne zalety i wady tej metody? Poniższy tekst rozwiewa wszelkie wątpliwości związane z tym zagadnieniem.Chcąc tworzyć kubki reklamowe z nadrukiem sublimacyjnym, zaopatrzyć należy się między innymi w ploter lub drukarkę atramentową podsiadającą głowicę piezoelektryczną. Dowolna jest tutaj zarówno wielkość takiego urządzenia, jak i wydajność czy obsługiwany przez niego format papieru. Kluczowa jest natomiast możliwość wyposażenia takiego sprzętu w system stałego zasilania CISS albo tak zwane wieczne kartridże. Każde z tych rozwiązań ma za zadanie doprowadzić tusz sublimacyjny do głowicy.

Takie kubki reklamowe nie mogą się również obyć bez atramentu sublimacyjnego. W zależności od posiadanego modelu drukarki, do wyboru są papiery sublimacyjne w rolkach o szerokości wahającej się od 21 do 162 centymetrów. Niezbędny będzie tu także papier o wielkości A3 lub A4. W większości przypadków tusze do sublimacji są dostępne w 4 podstawowych kolorach CMYK. Niekiedy spotkać można się jednak także z ich rozszerzonymi wersjami.

Aby stworzyć tego typu Kubki reklamowe, niezbędna będzie także specjalna prasa. W zależności od rodzaju gadżetu, jaki chcemy zastosować, takie urządzenia podzielić można na osobne modele do kubków, płaskie, a także combo, które wyposażone są w wymienne elementy grzewcze. W sklepach spotkać można się z rozmaitymi prasami, które różnią się od siebie zarówno ceną, jak i wielkością czy elementami dodatkowymi. Nierzadko zamiast prasy wykorzystuje się tu piece stworzone z myślą o tworzeniu nadruków na kubkach.