Tanie rozmowy ze znajomymi

Tanie rozmowy
Tanie rozmowy

W dzisiejszych czasach silna konkurencja na rynku usług telekomunikacyjnych wymusza na operatorach działających w branży znaczące uatrakcyjnianie oferty. Dotyczy to w szczególności telefonii komórkowej. Firmy oferujące taką łączność posiadają w ofercie różnorodne pakiety i opcje, dzięki którym ceny są przystępniejsze. Rzecz jasna, uatrakcyjnianie oferty wynika nie tylko (choć przede wszystkim) z rosnącej konkurencji. Innym istotnym powodem jest fakt, że oczekiwania konsumentów także rosną. Jako przykład uatrakcyjniania oferty na rozmowy w obszarze telefonii komórkowej można podać niskie koszty połączeń do znajomych.

Tanie rozmowy ze znajomymi są bardzo opłacalne zarówno dla operatora telefonii komórkowej, jak i dla klienta. Jest to spowodowane faktem, że prawie każdy klient ma znajomych czy przyjaciół, z którymi chce utrzymywać regularny kontakt telefoniczny. Wówczas niskie ceny tych połączeń pomagają przyciągać klienta do firmy.

Tanie rozmowy ze znajomymi i przyjaciółmi operatorzy telefonii komórkowej mogą oferować na dwa sposoby. Po pierwsze może to być udostępniane w ramach abonamentu, który zawiera w sobie odrębne ceny rozmów do konkretnych znajomych oraz odrębne do wszystkich innych osób. Oczywiście numery owych znajomych muszą być wyszczególnione, aby uruchomić usługę prawidłowo. Stawka połączeń do tych wybranych numerów jest wówczas na tyle atrakcyjna, że warto posiadać taki abonament.

Drugim sposobem, aby prowadzić tanie rozmowy z osobami znajomymi i przyjaciółmi przez telefon komórkowy jest wykupienie opcji telefonu na kartę lub tzn. miks, tzn. połączenie usług abonamentowych z usługami na kartę. Tutaj także mogą być wyszczególnione numery do znajomych, dzięki czemu koszty połączeń do tych numerów będą niższe.

Każdy pakiet czy abonament obejmuje konkretną liczbę numerów objętych niższymi kosztami połączeń. Dlatego też dobór znajomych musi być przemyślany, bo nie jest nieograniczony. Dlatego też dobiera się te osoby, z którymi faktycznie najwięcej się rozmawia przez komórkę.